Hizmet Sözleşmesi

1.Taraflar ve Konusu

1.1: Bu sözleşme adimhost.com internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan Adımhost İnternet Hizmetleri (Adımhost olarak anılacaktır) ile Yeni Müşteri kaydı bölümünnde detayları ile belirtilen kişi / kurum ( Müşteri olarak anılacaktır) arasında Adımhost'a ait olan http://www.adimhost.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin ( Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinde satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile yapılacağını belirtir.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan , kabul ve taahhüt ederler.

2.ÜYELİK

2.1: Müşteri kayıt ve sipariş esnasında istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmak zorundadır. Adımhost kayıt veya sipariş esnasında girilen bilgilerin tutarsız veya bilinçli olarak yanlış girilmesinin tespit edilmesi halinde ücreti ödenmiş dahi olsa hizmetini durdurma ve bilgilerin düzeltilmesine kadar ilgili hizmeti askıya alma hakkına sahiptir

2.2: Adımhost, gerekli gördüğü durumlarda güvenlik amacıyla kullanıcının Nüfus Cüzdanı veya Kredi Kartının taranmış veya fotokopi olarak talep etme hakkına sahiptir. Bu belgelerin talep edilmesi ve müşteri tarafından iletilmemesi halinde firmamız siparişi iptal ederek, sahte işlem muamelesi yapma hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda Adımhost ücret iadesi yapma veya kısmen yapma hakkına sahiptir.

2.3: Adımhost ,gerekli durumlarda yasal mercilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır. Bu bilgiler, gerekli durumlarda size ait özel bilgileride kapsayabilir.

3.SİPARİŞ

3.1: Müşterinin siparişinin kabuülü ve ödeme işleminin onaylanmasının ardından sonra ilgili hizmet müşterinin iletmiş olduğu e-posta adresine iletilecek ve hizmet başlangıcı kabul edilecektir.

3.2: Siparişe ilişkin iletilen kullanıcı adı ve şifrelerin sorumluluğu müşterinin sorumluluğu altında olup, bu konularda doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.3: Müşteri,aldığı hizmet kapsamında Adımhost tarafından almış veya alabilecek uyarılara uyacağını taahhüt eder.

3.4: Müşteriye hizmeti ile ilgili her türlü uyarı ve bilgilendirmeler, sipariş veya kayıt esnasında kayıtlı e-posta adresine iletilecektir.Kayıtlı e-posta adresi sürekli olarak güncel olarak kontrol edilmesi müşterinin sorumluluğu altındadır. Bu kapsamda Adımhost tarafından gönderilen e-postalar Müşteri'ye ulaştı ve okundu olarak kabul edilir. Gönderilen e-postaların ulaşmaması veya müşteri tarafından okunmaması halinde doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan dolayı Adımhost'un hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.5: Sunucu siparişlerinde Adımhost güvenlik teyidi amacıyla Müşterinin vermiş olduğu iletişim numarasını kullanarak iletişime geçebilir. Adımhost, müşterinin vermiş olduğu iletişim numarasından ulaşamadığı takdirde ilgili siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

3.6. Alan Adı Tescil, Hosting, Bayi Hosting, Sanal Sunucu (VDS-VPS ), Kiralık Sunucu siparişlerinin tüm ödeme yöntemleri için geçerli kurulum süresi maksimum 48 saattir.Yazılım ve Lisanslama hizmetleri için ise maksimum 1 haftadır. Belirtilen zaman zarfında teslimat yapılmadığı takdirde,Müşteri talep ettiği takdirde vermiş olduğu ücreti alma hakkına sahiptir.Bu durumda Adımhost müşteriye ödemiş olduğu ücreti geri ödeyecektir

4.İçerik ve Sorumluluklar

4.1: T.C Yasalarına göre yasak olan her türlü içerik , dağıtımı yasak olan materyaller, mp3, cinsel içerik, warez, kumar scriptleri, sesli chat siteleri, resim barındırma scriptleri, ve eklentileri, hack gibi illegal içeriklerin barındırılması veya dolaylı yoldan paylaşılması yasaktır. Adımhost, bu durumların tespiti halinde ilgili müşterinin hesabını askıya alma ve silme hakkına sahiptir.Eğer bu tip içeriklerin sunucularımızda barındırıldığını düşünüyor iseniz, abuse@adimhost.com adresine şikayette bulunabilirsiniz. Adımhost, şikayet kapsamında tarafınızdan konu hakkında bilgi,döküman talep etme hakkına sahiptir.

4.2: Adımhost, yasalara aykırı içerikleri yetkili bildirimlere rapor etme hakkına sahiptir.

4.3: Adımhost, sunucularına zarar verebilecek virüslü içeriklerin yüklenmesi ücret iade olmaksızın hizmetin tamamen sonlandırılmasına neden olacaktır.Bu yollar ile Adımhost'a veya diğer müşterilere verilebilecek tüm maddi ve manevi zararları karşılıma yükümlülüğü ilgili müşteriye aittir.

4.4: Müşteriler almış oldukları hizmetlerde yüklemiş oldukları yazılımların, scriptlerin ve dosyaların güvenliğinden kendisi sorumludur. İlgili yazılımların güvenlik açığından faydalanılarak hesap üzerinden dosyalarının zarar görmesi veya diğer müşterilere zarar verebilecek faaliyetlerin tamamında tüm sorumluluk müşteriye aittir.

4.5: Müşteri ftp üzerinde güvenliğini sağlamak amacıyla klasörlerine doğru izinleri verdiğinden emin olmalıdır.

4.6: Müşteri hesaplarının güvenliği için tahmin edilemeyecek bir şifre oluşturarak güvenliğini sağlamalıdır. Müşterinin bilgileri başka kullanıcılar tarafından ele geçirilmesi durumunda doğabilecek maddi ve manevi her türlü zarar ve ziyandan Müşteri sorumlu olacaktır. Adımhost bu durumda hiç bir mesuliyet kabul etmemektedir.

4.7: Sistem kaynaklarını 90 saniyeden fazla %25 Cpu üzerinde kullanım yapılamaz. Belirtilen oranı geçen hesapların yayını durdurulur. Buna sebep olabilecek bir çok özellik vardır, cgi, ftp, http gibi. Adımhost, kaynak kullanımınıza ilişkin herhangi bir kanıt sunmak zorunda değildir.

4.8: IRCD (Internet Relay Chat ) gibi sunucu üzerinde aşırı kullanıma yol açabilecek sistemlerin kurulması yasaktır.

4.9: Herhangi bir torrent uygulaması, tarayıcısı yada clientin kurulumu yasaktır. Fakat link verebilirsiniz.

4.10: Herhangi bir proxy uygulamasının çalıştırılması yasaktır.

4.11: 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırılamaz.

4.12: Dosya paylaşımı yada peer to peer işlemleri gerçekleştirmek yasaktır.

4.13: Sağlanan hosting hizmeti içerisinde 50.000'den fazla dosya barındırılamsı yasaktır. 50.000 üzerinde dosya barındırdığı tespit edilen hesaplar tarafımızdan yedeklenmemektedir.

4.14: Hosting ve Bayi Hosting hizmetlerinde geçerli izin verilmeyen eylemler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir; Toplist sitelerin yayını,
Resim Barındırma Scriptleri,
Dosya paylaşım siteleri,
Çekiliş- Kumar siteleri,
Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler,
Canlı spor olaylarının her türlü yayınını yapan siteler,
Token uygulamaları,facebook,twitter,sosyal medya uygulamaları,
Korsan (Warez ) yazılımlar,
İp tarayıcılar,
Mail bomberlar ( Spam Scriptleri ),
Radyo yayını,
Counter Strike, Knight, Metin 2 vb online oyunların uygulamalarını çalıştırmak ve yayınını yapmak,
Dolandırıcılık siteleri,
Bruteforce programları, scriptleri veya uygulamaları içeren yayınların tamamı yasaktır.

4.15: Sanal Sunucu (VPS,VDS), Kiralık Sunucu hizmetlerinde izin verilmeyen eylemler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir;

Herhangi bir sebeple, ticari veya kişisel amaç taşıyan toplu mail gönderimi yasaktır. e-posta hizmetleri sadece normal yazışmalarınız için sağlanmaktadır.
Herhangi bir dosya paylaşımı peer to peer uygulaması çalıştırılamaz.
Oyun sunucularının kurulumu yasaktır . ( Knight , Metin 2, Counter vb. )
Canlı spor olaylarının her türlü yayını yasaktır.
Yasadışı faaliyetleri tanıtan sitelerin yayını yasaktır.
Hackerliğe teşvik edici paylaşım yapan sitelerin yayınları yasaktır.
Bahis,kumar sitelerinin yayınları yasaktır.
Herhangi bir proxy uygulamasının çalıştırılması yasaktır.
Sağlanan sunucu hizmetleri sadece hosting amaçlıdır. Download,upload işlemleri için kullanılamaz.

5.Ödeme İşlemleri

5.1: Müşteri,sipariş sonrası ilgili hizmetin faturasını ödemediği takdirde hizmeti aktif edilmeyecektir. Müşteri ödeme sonrası ödeme yaptığı hesap bilgilerini bildirmek zorundadır.

5.2: Müşteri,Adımhost üzerinden hizmet aldığı sürece ilgili hizmetine ait faturalarını zamanında ödemekle yükümlüdür.

5.3: Hosting hizmetlerinde son ödeme tarihi 2 gün gün geçmiş hesapların yayını askıya alınacaktır. Fatura son ödeme tarihinden 7 gün sonrasında ise ilgili hizmet tamamen Adımhost sunucularından silinecektir.

5.4: Sanal Sunucu (VPS-VDS ), Kiralık Sunucu hizmetlerinde ise son ödeme gününde ödeme yapılmadığı takdirde ilgili hizmetler anında durdurulacaktır. Bu hususta doğabilecek maddi/manevi zararlardan ve oluşabilecek veri kayıplarından Adımhost hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

5.5: Alan Adı ( Domain ), Güvenlik Sertifikaları ( SSL ) ve diğer lisanslama hizmetleri ise fatura son ödeme tarihinde ödeme işlemi gerçekleşmediği takdirde iptal edilecektir.

5.6: Adımhost, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Zamanında ödemesi yapılmayan hesapların kapatılması sonrasında doğabilecek maddi ve manevi zararlardan oluşabilecek veri kayıplarından Adımhost hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

5.8: Adımhost, ürünlerin fiyatlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

5.9: Hizmet iptali müşteri paneli üzerinden veya destek talebi oluşturarak yapılmak zorundadır.Müşteri, almış olduğu hizmetin iptalini 7 gün öncesinden bildirilmelidir.Aksi takdirde ilgili hizmete ait fatura oluşturulur ve ödemesi yapılmayan hesaplar için Adımhost, yasal yollarla ücreti temin etme hakkına sahiptir.

6.Yedekleme

6.1: Adımhost, yedekleme hizmetini kullanıcılara ( Hosting hizmetleri için geçerli ) bir kolaylık olması için sunar ve yedekler konusunda kesinlikle garanti vermez.

6.2: Adımhost, hosting hizmetlerinde müşteri hesaplarını haftalıkı olarak yedekleme işlemini gerçekleştirmektedir. Buna rağmen yedekleme servisinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarar ve ziyandan Adımhost hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6.3: Yedekleme hizmeti verilen Hosting hizmetlerinde 1GB üzeri veriye sahip olan hesaplar yedekleme kapsamına girmemektedir.

6.4: Sanal Sunucu (VDS-VPS ), Kiralık Sunucu hizmetlerinde yedek alma sorumluluğu müşteriye aittir. Bu hizmetlerde Adımhost yedekleme işlemi yapmamaktadır.

6.5: Adımhost, ücretli veya ücretsiz olarak sağladığı backup hizmetinde yaşanabilecek kayıplardan sorumlu değildir.

6.6: Adımhost, sağlamış olduğu tüm hizmetlerde , donanımsal arızalar (Disk arızaları), olağan üstü durumlardan dolayı meydana gelebilecek veri kayıpları ( Sel,yangın,deprem gibi), ya da başka sebeplerden ötürü doğabilecek veri kayıplarından sorumlu tutulamaz.

7.Spam Koşulları

7.1: Alıcının isteği dışında gönderilen toplu veya ticari amaç taşıyan toplu e-mail(Spam) gönderimi yasaktır. Spam mail gönderen bir kullanıcının tespiti halinde ilgili hesap uyarı verilmeksizin kapatılır.

7.2: Spam mail gönderimi nedeniyle Adımhost ip adreslerinin blacklist'e düşmesine neden olan, diğer müşterilerin mail trafiğini engelleyen hesap silinecektir.

8.Hesap Taşıma İşlemleri

8.1: Adımhost, ücretsiz taşıma hizmeti verdiği hizmetlerde müşterinin hesabını ücretsiz olarak taşınmasına yardımcı olacaktır. Fakat Adımhost,taşıma işlemi esnasında doğabilecek veri kayıplarından ötürü sorumlu tutulamaz. Adımhost, hiçbir şekilde hesap taşıma işlemi sırasında garanti vermez.

9.Destek Koşulları

9.1: Adımhost, hiçbir hizmetinde script kurulumu,modifikasyonu yapmamaktadır.

9.2: Adımhost,Sanal Sunucu (VDS-VPS), Kiralık Sunucu hizmetlerinde sadece sistemin ilk tesilm edildiği haline getirilmesi konusunda destek sağlamaktadır. Sunucu hizmetlerinde ,ek yazılım yükleme istekleri destek kapsamına girmemektedir.

9.3: Reseller ( Bayi Hosting) müşterileri barındırdıkları siteler için (sunucu kaynaklı problemler hariç) teknik destek alamazlar. Adımhost, bayi hosting hizmeti alan müşterinin müşterilerine destek vermeyecektir.

9.4: Reseller ( Bayi Hosting) hizmeti alan müşteriler kendi siteleri ve müşterilerinin siteleri dahil tüm içeriklerde kendisi sorumludur.

9.5: Müşteri destek hizmetinden faydalanabilmek için ticket sistemini kullanmalıdır. Adımhost, Canlı destek,Telefon, veya diğer internet üzerindeki ortamlar üzerinden destek sağlamayacaktır. Destek talepleri ilgili birimlerce en geç 24 saat içerisinde cevap verilecektir.(İstisnai durumlar hariç )

9.6: Adımhost, hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında telefon yoluyla hizmet sağlamaktadır. Haftasonu veya belirtilen saatler dışında diğer iletişim seçeneklerini kullanılabilir.

10.Limitsiz Hosting Koşulları

10.1: Limitsiz Hosting ve Bayi Hosting hizmetleri sadece web sitelerinizin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitenizin trafiğini kapsamaktadır.

10.2: Limitsiz Hosting ve Bayi Hosting hizmeti kapsamında müşteriye sağlanan hizmet dosya barındırma veya depolama amaçlı kullanılamz. Tespit edilmesi halinde hizmet Adımhost tarafından durdurulacaktır.

11.Uptime Garantisi

11.1: Hizmetini süresi boyunca Adımhost tarafından garanti edilen uptime oranı %99'dur.

11.2: Müşteri, Taahhüt edilen oranın altına inilmesi durumunda ilgili hizmetiniz o ay geçerli olmak üzere ücret iadesinde bulunabilir veya ilgili hizmeti 1 ay ücret sağlanılmasını isteyebilir.

11.3: Sanal Sunucu ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde bu oran yalnızca ağ için garanti verilmektedir. Sunucunuzun çalışır veya erişilebilir durumda olması Adımhost'un sorumluluğunda değildir.Bu gibi durumlarda müşteri tarafımıza bilgi vermedikçe Adımhost olası sorunlardan haberdar olmayacaktır.

11.4: Uptime garantisi sunucunun kapalı kalması amacıyla yapılan saldırılar,önceden belirtilen sunucu bakımları sırasında veya internet erişimini sağlayan ana firmadan ötürü yaşanabilecek kesintilerde geçerli değildir. Bu sebeple oluşacak kesintiler uptime oranına yansıtılmayacaktır.

12.Hizmet İptali ve İade

12.1: Müşteri hizmet başlangıç tarihinden itibaren 7 gün içerisinde almış olduğu hizmetten memnun kalmadığı takdirde geri iade talebinde bulunabilir. İade talebi sadece Hosting ve Bayi Hosting hizmetlerinde geçerlidir. Dğer hizmetler iade kapsamına girmemektedir.

12.2: Adımhost, haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti ,geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak ,sebep göstermeksizin,istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.

12.3: Domain ( Alan Adı ) kayıtlarında iptal,değişiklik ve ücret iadesi yapılmaz.

12.4: Adımhost'un herhangi bir çalışanına hakarette bulunmak almış olduğu hizmetin durdurulmasına veya sonlandırılmasına neden olacaktır. Bu durumda Adımhost iade yapmaksızın müşterinin hizmetini iptal etme hakkına sahiptir.

12.5: Adımhost sunucularına dolaylı veya doğrudan zarar veren , saldırı alan hesapların tespiti halinde haber verilmeksizin kapatılır ve ücret iade yapma hakkı Adımhost tarafından saklı tutar.

12.6: Müşteri almış olduğu hizmeti erken sonlandırmak istediği takdirde herhangi bir iade talebinde bulunamaz. Adımhost, erken sonlandırma talebinde bulunan hizmetler için iade yapmayacak ve ilgili müşterinin hesabına kredi eklemeyecektir.

13.Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

13.1: Müşteri,aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Adımhost kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir.Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

13.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her türlü alacak için Adımhost'un dava yolu yada icra takibi açması halinde aylık %15 gecikme faizi,bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan ,kabul ve taahhüt eder.

13.3: Müşteri, iş buy sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyaci tedbir için başvurması halinde Adımhost'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyaci Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan,kabul ve taahhüt eder.

14.Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

14.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 14 ana madde ve alt başlıklardan ibaret olup,taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır.(İmza altına alınma siparişin internet ortamında Adımhost'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).Adımhost gerekli gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir,çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapablilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

14.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde KAHRAMANMARAŞ mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.Kredi Kartı ile Ödeme İmkanı

Fatura ödemelerinizi Kredi kartınızla 3D olarak güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sunucularımız Türkiye'de

Türkiye / DGN üzerinde konumlandırdığımız Yüksek Güçte Sunucular ile Tam Performans !

Güçlü Intel Xeon Altyapısı

Tüm sunucularımız Intel Xeon altyapısına sahip DELL Marka sunucularda barındırılmaktadır.

7 Gün Gerçek Geri İade Garantisi

Tüm Hosting paketleri 7 Gün İade Garantisi altındadır.

@Adimhost hesabını Twitter adresinden takip et, özel fırsatları kaçırma!